укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

В серпні Україна експортувала рекордний обсяг сливи в ЄС

В серпні 2017 року Україна експортувала рекордний, за останні 10 років, обсяг сливи. Вперше за всю історію Незалежності  країни, головним покупцем української сливи стали країни ЄС.

За даними «Інфо-Шувар», в серпні 2017 року, українські експортери вивезли на зовнішній ринок майже 1 тис. тон свіжої сливи на суму $625 тис.  Офіційно майже весь обсяг розподілився між двома країнами: Польщею  та Білоруссю.  Більше 700 тон української сливи купила Польща на суму $530 тис.  В Білорусь  ми відправили 165 тон сливи на суму $ 60 тис.

Слід відзначити, що Україна завжди вважалась нетто імпортером сливи. За останні 10 років, ми експортували, в середньому, 400-500 тон цієї продукції , а імпортували в 5-8 разів більше.  Головним покупцем української сливи завжди була Росія. 

«В цьому році ми спостерігаємо досягнення  не тільки в кількості, а і в географії  експорту - наша слива припала до смаку вимогливим покупцям в ЄС.  Погодні умови поточного сезону відіграли в цьому значну роль: через холодну весну  країни ЄС втратили врожай сливи, а в Україні цей сезон навпаки видався досить врожайним. – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи – Помилково вважати, що Польща в цьому сезоні є єдиним покупцем в ЄС, насправді, з цієї країни наша слива відправлялась до Литви, Латвії, Німеччини, Великобританії.  Саме такий шлях, поки що,  вимушені обирати українські експортери, тому що постачати українську сливу у  напрямку до Німеччини  та Великобританії ,на разі, досить важко через відсутність в українських господарствах відповідних сертифікатів».

Станом на 1 вересня 2017 року, Україна вже отримала статус нетто експортера сливи. Загальний обсяг імпорту, за перші 8 місяців календарного року, склав 430 тонн, тобто експортували ми в 2,5 рази більше сливи, ніж імпортували.  Цілком можливо, що в цьому році Україна таки залишиться нетто експортером сливи, принаймні по кількості, бо за даними «Інфо-Шувар», протягом вересня  поставки до Польщі відбуваються регулярно. Українська слива досить вдало продається у свіжому вигляді і на переробку, закупівельні ціни на свіжому ринку Польщі варіюються в діапазоні  0,85-0,95 EUR/кг, а польські переробники декларують закупівлю по  0,58-0,70 EUR/кг.  Найбільшу перевагу європейські покупці віддають сортам «Стенлі» та «Президент».  В українських господарствах слива експортної якості сьогодні коштує  13-18 грн/кг (0,40 -0,56 EUR/кг).

info.shuvar.com

Україна

новини

слива

експорт

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити