укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Прибутки від виробництва молока знизилися внаслідок девальвації гривні — Ярмак

Через стрімку девальвацію гривні в Україні спостерігалося відчутне зниження прибутків від виробництва молока в січні.

 Про це повідомляє економіст ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у мережі  Facebook.

«Ми вже давно не бачили співвідношення євро до долара на рівні 1,25. І це на руку тим молочникам, що орієнтуються на експорт до країн ЄС. Оскільки гривня девальвувала не тільки до євро, а й до долара США, то це, теоретично, на руку й тим, хто експортує до інших країн світу», — зазначив експерт.

Андрій Ярмак пояснив, що особливого зростання цін на ці товари насправді не було, просто була стрімка девальвація української валюти, на яку, так само стрімко, реагували ціни фуражних зернових та протеїнових шротів, що, переважно, експортуються.

Також експерт зазначив, що світовий ринок молока зараз лишається відносно слабким, а будь-яке зміцнення цього ринку, як правило, зумовлено тимчасовими емоційними чинниками.

«Підтримка девальвацією, більш за все, зможе лише допомогти стабілізувати ринок молока, але не зупинить зниження УМІ, яке може відбутися і в лютому, і лише прискориться в березні-травні», — написав він.

Проте попри таке зниження, прибутки в січні 2018 року всього лише на пів відсотка знизилися до першого місяця минулого року. А рівень прибутку в січні був другим найвищим за останні чотири роки, і на 28% перевищував прибутки січня 2016 року.

Експерт наголосив, що варто враховувати наступні чинники:

  • в 2018 році не буде таких високих цін на масло в світі і в ЄС, а значить може не бути й такого потужного експорту масла з України;
  • в цьому році виробництво якісного молока зросте досить відчутно, а це буде потроху тиснути на ціни, адже маркетинг нашої готової продукції на експортні ринки і далі лишається відносно примітивним;
  • виробництво молока в господарствах населення перестало падати. Але невідомо як вплине психологічний фактор про очікувану відміну 2го гатунку.
  • погода в регіоні Океанії та Південно-Східній Азії може налагодитися, що також може вбити чи не єдиний позитивний фактор на ринку.

«Я думаю, що українським виробникам молока потрібно готуватися до значно менш прибуткового року, ніж попередній. А значить потрібно пришвидшувати роботу зі створення власних переробних потужностей, націлених на експорт дорогої і якісної продукції», — резюмував Ярмак. 

agravery.com

Україна

новини

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити