укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Минулорічне подорожчання м'яса на внутрішньому ринку сприяло помітній активізації імпорту

Завдяки успіхам птахівників Україна, починаючи з 2014 року, перетворилася в нетто-експортера м’яса. Про експорт вже багато говорилося, але зараз треба сказати декілька слів про імпорт. Привід для цього є – нові рекорди.

В наших прогнозах на 2018 рік імпорт м’яса, субпродуктів та сала в Україну в цілому мав би залишитись на рівні минулого року. Ми очікували зростання імпорту свинини й сала, яке буде компенсовано зниженням ввозу м’яса птиці…

Перші три місяці цього року показали зріст імпорту по всіх позиціях! Більш того, по всіх позиціях імпорт за перший квартал в цьому році виявився найбільшим за останні 5 років (по свинині – за 4 роки).

Візуально ситуацію можна оцінити по діаграмі, а ось цифри, як кажуть спортивні коментатори, для любителів статистики:
- Імпорт свинини в 1 кв. 2018 – 1,8 тис. тонн (+171% до 1 кв. 2017 р.)
- Імпорт м’яса птиці – 30,8 тис. тонн (+26%)
- Імпорт субпродуктів – 8,4 тис. тонн (+44%)
- Імпорт сала – 14,1 тис. тонн (+58%)

Це основні наші імпортні позиції. Імпорт яловичини – незначний, імпорт інших видів м’яса – майже відсутній.

Що ж відбувається?

Минулорічне подорожчання м'яса на внутрішньому ринку сприяло помітній активізації імпорту. Це відбувалося в другій половині минулого року, але і зараз ці «двері» все ще залишаються відкритими. Коливання українських і європейських цін (практично весь імпорт зараз йде до нас з ЄС, тому їх ціни є важливими для нас) були не дуже значними з кінця 2017 року, щоб змінити ситуацію. Тільки в березні ціни в ЄС пішли вгору, однак, у нас в той же час укріпилася гривня і імпорт все ще залишався можливим.

В останні тижні свинина в ЄС дещо стабілізувалася в цінах, але пам’ятаємо про недавню заборону Китаєм імпорту американських свинячих продуктів. Це може сприяти підвищенню цін в Європі і в нас тоді буде два варіанти: або українські ціни не зміняться і імпорт сповільниться, або наші ціни підуть вгору слідом за європейськими, а імпорт продовжуватиметься. Враховуючи зниження виробництва свинини, яке в нас є, і прагнення виробників закласти в ціну підвищення собівартості, більш імовірним виглядає другий варіант.

З курятиною ситуація трохи інша. Зростання цін в ЄС вже відбувається декілька тижнів, тоді як в нас цей номер поки що не проходить. Виробництво курятини в нашій країні зростає, споживачі ще не готові показати підвищений попит, звикаючи до того, що і так курка займає таку велику частку в їх білковому раціоні, як ніколи. Отже більш імовірним в цьому сегменті ринку бачиться сценарій сповільнення імпорту і більш менш стабільних цін.

Все як в наших прогнозах імпорту на рік. Тому прогнози поки що не міняємо і уважно стежимо за ситуацією далі.

30706745_1831439470263557_2209862039342684899_n

Андрій Панкратов, міжнародний консультант, FAO

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити