укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Жорстка конкуренція: переробники Польщі стурбовані відсутністю попиту через дешеву українську ягоду

В Польщі стартував сезон заготовки ягід для заморожування. Переробні підприємства країни вже скуповують суницю садову ( полуницю), згодом розпочнеться заготівля інших видів ягід. Сезон обіцяє бути щедрим на сировину, але польські переробні підприємства вже стурбовані перспективою реалізації готової замороженої продукції. «Попит на польські заморожені ягоди суттєво знизився через конкуренцію з виробниками заморожених ягід з України»,- пояснює ситуацію Даріуш Войчак, координатор закупок фруктів в компанії «LST-Polska».

За словами пана Даріуша, цього року сезон розпочався дуже швидко, стан більшості ягідних плантацій характеризується як задовільний, тільки деякі виробники скаржаться на негативний вплив посухи. Але, наразі, у польських виробників є дві найбільші проблеми. Перша проблема – дефіцит робочих рук, внаслідок цього страждають не тільки виробники ягід, а й переробні підприємства. Останні не можуть розраховувати на стабільну завантаженість виробничих потужностей. Але, навіть з урахуванням цього фактору, фахівець прогнозує суттєве збільшення пропозиції польської ягоди на ринку в порівнянні з минулим сезоном. Втім, рентабельність виробництва польських заморожених ягід поки що під великим питанням через потужну конкуренцію з боку українських переробних підприємств. Це є другою великою проблемою для польского ягідного сектору в цьому сезоні.

«Україна – це швидко зростаючий гравець на глобальному ягідному ринку. Сьогодні польські переробні підприємства більше уваги приділяють саме закупкам української сировини. Це буде мати прямий негативний вплив на ціни польської сировини. Ми очікуємо зниження цін на всі види м’яких ягід, найбільше падіння прогнозується по малині»,- каже Даріуш Войчак

LST-Polska Sp. z oo є одним з найбільших виробників та дистрибюторів заморожених ягід в Польщі. Виробничі потужності компанії розташовані в Белжице ( 30 км від Любліна), де сконцентроване виробництво свіжих ягід.

За даними «Інфо -Шувар», сьогодні польські підприємства декларують ціну закупки на українську заморожену суницю в дуже широкому діапазоні і в середньому на 40% нижче цін минулого сезону. Заморожену ягоду з хвостиками польські заводи готові закуповувати по 0,8-0,9 EUR/кг, а без хвостиків по 1,15-1,25 EUR/кг. На думку українських переробних підприємств такий рівень цін є дуже низьким, поляки таким чином тільки досліджують ринок України. Реальні ціни на українську заморожену ягоду будуть cформовані вже за 7-10 днів, коли на ринку суттєво збільшиться пропозиція сировини.

Нагадаємо, що ціни на вітчизняні ягоди, фрукти та овочі оновлюютьс щоденно на цьому порталі. Просто оберіть у розділі "Аналітика" цікавий продукт та натисніть кнопку "Детально".

info.shuvar.com

Україна

новини

Польща

ягоди

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити