укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Яку небезпеку для ринку України може створити неврожай цибулі в Польщі в 2018 році?

Посушлива погода цього літа вкрай негативно вплинула на врожай овочів в ЄС. Попередньо, від погодних катаклізмів найбільше постраждали фермери Франції,  Бельгії, Нідерландів, Німеччини, Великобританії, Угорщини та сусідньої  до нас Польщі.

Крім падіння врожайності, в деяких регіонах Польщі через посуху сьогодні не можливо в принципі збирати врожай. Проблеми вже виникли на рівні  переробних підприємств,  через брак сировини вони працюють з неповним завантаженням виробничих потужностей.

Згідно попередніх оцінок  Центрального статистичного управління Польщі (GUS),  країна цього року збере 4,2 млн. тонн овочів, тобто на 8% менше ніж в 2017 році.  Суттєве падіння цього року очікується по врожаю овочів «борщової групи». Валовий збір білоголової капусти буде меншим на 1% і складе приблизно 1 млн. тонн.  Урожай моркви в Польщі в 2018 році складе 745 тис. тонн, а  буряку  300 тис. тонн. Це на 10 % менше результатів 2017 року.

Особлива увага країн Східної Європи  зараз прикута до прогнозів виробництва польської цибулі, адже саме Польща досить часто компенсує брак пропозиції  цієї продукції в регіоні в другій половині сезону. За даними    GUS в 2018 році Польща збере 585 тис. тонн цибулі , тобто на 12,3% менше, ніж в минулому році і на 6% менше середнього врожаю цибулі за останні 5 років. (620 тис. тонн). За останні 5 років менше цибулі Польща збирала лише в 2015 році, тоді врожай становив 550 тис. тонн

Ціни на польську цибулю поки підтверджують достовірність цієї інформації, на гуртових ринках країни цибулю сьогодні можна купити не дешевше 0,18-0,23 (EUR/кг), тобто на 40% дорожче ніж в другій половині серпня 2017 року

За даними «Інфо-Шувар» цибуля сьогодні коштує дорожче  і в Україні, фермери з поля пропонують її по 3,5-4,5 грн/кг (0,10-0,14 EUR/кг). на гуртових ринках цибуля коштує  4,5-5,5 грн/кг (0,10-0,17 EUR/кг)

«Ситуація що склалась є досить небезпечною для українського ринку, перш за все для перекупників,  які зараз створюють ажіотаж навколо цибулі. З першого погляду -  це гарна новина для українського фермера, не треба побоюватись конкуренції із імпортом.  Але не все так однозначно. Справа в тому, що деякі господарства вже стримують продажі цибулі, це вже у вересні може створити штучний дефіцит продукції на ринку і … дати шанс польським виробникам заробити на цьому. Саме за таким сценарієм розпочався для нас  сезоні 2015/16 років. Нагадаю, в жовтні 2015 року ціна на цибулі в Україні була в 1,5 рази вищою від в квітні 2016 року. До речі, в 2015 році урожай цибулі в Польщі був на рівні 550 тис. тонн, тобто навіть нижче від прогнозовано обсягу на цей сезон. І це не завадило польській цибулі з’явитись на ринку України вже у жовтні 2015 року». коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту маркетинг-аналітика найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар» (Львів)

Нагадаємо,  спостерігати за змінами цін на цибулю та інші овочі в Україні та Польщі і оперативно порівнювати  динаміку в обох країнах в зручній валюті, можна в будь який час в рубриці "Аналітика"

цибуля

ціни

імпорт

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити