укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Ринок органічних продуктів запрацює за новими правилами через рік

Виробництво та обіг органічних продуктів в Україні запрацює за новими правилами з серпня 2019 року. До того часу необхідно розробити та затвердити близько 15 нормативно-правових актів та привести всі правила у відповідність до нового закону, розповіла на прес-конференції Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства, передає УНІАН.

Для учасників органічного ринку розроблять три окремих реєстри: операторів, органів сертифікації та насіння.

«Це будуть три базових реєстри. Відкриті, прозорі та у вільному доступі», — зазначила Трофімцева.

Передбачається, що підзаконні акти, над якими працюватиме міністерство до серпня 2019-го, урегулюють ринок органіки відповідно до норм, що діють на міжнародному ринку.

Нині вже готовий перший драфт детальних правил органічного ринку, який включає в себе особливості паралельного виробництва, зберігання, перевезення, маркування тощо.

Зі свого боку Євген Мілованов, голова правління Федерації органічного руху, зазначив, що в Україні зараз працюють сотні виробників продукції органік. Зараз у своїй діяльності вони орієнтуються на стандарти Євросоюзу.

Однак поки що органічне виробництво не набуло в нашій державі широкого розмаху. За офіційними даними, ним зайнято до 1% сільгоспугідь. Причому, останнім часом ця площа скорочується. Якщо рік тому, за різними оцінками, налічувалося від 380 тис. до 410 тис. га, то зараз – на 100 тис. га менше.

Приблизно 98% української органічної продукції йде на експорт.

agroday.com.ua

Україна

новини

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити