укр

eng

На гуртових ринках України та Польщі почала дешевшати цибуля

Ціни на цибулю в Україні за останній тиждень просіли, мінімум, на 15%. За даними "Інфо-Шувар",  тенденція до зниження розпочалась ще на початку тижня, а ближче до вихідних вона посилилась.

Прискорення просідання середньої ціни фахівці пояснюють збільшенням пропозиції вітчизняної дрібної і не дуже якісної цибулі,  подальше зберігання якої фермери і перекупники  вважають досить ризикованим. До того ж, на гуртових ринках країни завжди можна знайти імпортну цибулю виробництва Азербайджан і Казахстан. Згідно даних моніторингу "Інфо-Шувар", станом на 14 грудня 2018 року, на українських гуртових ринках цибуля пропонується по 9-14 грн/кг (0,28-0,44 EUR/кг), зниження середньої ціни на цьому тижні було обумовлено саме збільшенням пропозиції цибулі по мінімальних цінах. 

Тиждень тому діапазон цін тримався в межах 11-14,5 грн/кг (0,35-0,46 EUR/кг). "Стабілізація цін на цибулю в  Україні намітилась ще з середини листопада. Протягом цього періоду українські фермери періодично намагались підняти ціни, але це було набагато важче, ніж, припустимо, у  жовтні та на початку листопада. Загалом, протягом осені ціни на українську цибулю зросли  більш,  ніж в 2 рази, встановивши, таким чином, рекорд. Таке стрімке зростання було обумовлене не тільки меншим врожаєм, а й відмовою наших виробників продавати цибулю восени. Українські фермери продовжують   чекати на вищу ціну, а імпортери заробляють на дефіциті української продукції,"- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник "Інфо-Шувар".

На думку фахівця, подальший розвиток подій на ринку буде, здебільшого, залежати від позиції українських виробників, більшість з них досі не визначились з планами щодо продажу в другій половині сезону. "Обсяги імпорту трохи скоротились останнім часом, через підвищення ціни в країнах -постачальниках. Але той обсяг, який ми імпортували протягом жовтня та листопада, перекупники теж закладали на зберігання, потенціал зберігання цієї цибулі  оцінити досить важко. Ми вже бачимо на ринку збільшення пропозиції цибулі не дуже гарної якості, яку потрібно продавати досить швидко. Саме вона "потягнула" ціни вниз на цьому тижні,"- каже пані Гетьман.

За даними "Інфо-Шувар" сьогодні на одному з найбільших в Україні гуртових ринків  ОРСП "Шувар" українська цибуля пропонується по 9-14 грн/кг (0,28-0,44 EUR/кг), імпортна цибуля виробництва Азербайджан та Узбекистан коштує 13-13,5 грн/кг (0,41-0,43 EUR/кг). Експерти зауважують на тому, що від початку сезону, Україна імпортувала понад 8,5 тис. тонн цибулі. Більшість цього обсягу було завезено в країну восени, в жовтні та листопаді Україна імпортували рекордні обсяги цибулі, в попередні роки головні поставки відбувались в другій половині сезону. 

Слід, також, зазначити, що зниження ціни на цибулю на цьому тижні було зафіксоване і в Польщі, на ринку "Броніше у Варшаві" за тиждень цибуля стала дешевшою на 10% і сьогодні пропонується по 0,35-0,42 EUR/кг. Фактично, на цьому тижні вперше від початку сезону польська цибуля стала дешевшою від української.

Спостерігати за розвитком подій на ринку цибулі та інших овочів у зручному графічному вигляді можна в рубриці «Аналітика» порталу «Інфо-Шувар». Сервіс дозволяє порівнювати ціни на продукцію за будь-який період на будь-якому ринку України і на ринку «Броніше» в Польщі. Інформація надається в гривні та євро.

Слідкуйте за найсвіжішими новинами плодоовочевого ринку в каналі t.me/InfoShuvar

info.shuvar.com

Україна

Польща

новини

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити