укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Перед Новорічними святами Україна розпочала імпортувати буряк з Польщі

Напередодні новорічних свят Україна таки розпочала імпортувати столовий буряк з Польщі. Сьогодні на гуртових ринках країни польський буряк коштує 10,5-11 грн/кг (0,34-0,35 EUR/кг).

За такою ж самою ціною на ринках пропонується якісний український буряк, втім, його пропозиція обмежена і, за словами гуртових компаній, імпортний буряк все одно переважає по параметрах якості українську продукцію. На гуртових ринках сьогодні можна знайти буряк і по 9-9,5 грн/кг (0,29-0,3 EUR/кг), але це переважно некондиційна продукція від вітчизняного виробника. Гуртові компанії та роздрібні покупці надають перевагу більш якісній і,відповідно, дорожчій продукції і саме це стимулює імпорт. Експерти наголошують на тому, що ранній початок імпорту буряку є однією з головних особливостей цього сезону. Перші обсяги почали завозитись з Білорусі ще на початку листопада і це було досить нетиповим явищем, адже в цей період в українських господарствах тривало збирання власного врожаю. Передумови для імпорту з Польщі з’явились ще на початку грудня, коли була зафіксована майже двократна різниця в ціні між польським та українським буряком.

«Станом на кінець календарного року і кінець першого півріччя овочевого сезону, ціни на буряк в Україні вже формуються по імпорту, хоча в попередні т.з. «дефіцитні» роки ми починали масово імпортувати буряк тільки в кінці зими. На мою думку, зменшення пропозиції української продукції і, відповідно, потреба в імпорті вже у грудні пов’язана не тільки із зменшенням власного виробництва. В попередні два маркетингові роки ціни на буряк починали зростати тільки в лютому, тоді багато хто з виробників були засмучені тим, що не «дотримали» буряк до весни. Тому, враховуючи досвід останніх двох сезонів, українські фермери сьогодні не поспішають продавати буряк. Але «стриманий» обсяг все одно колись з’явиться на ринку, поки що його місце буде поступово заповнювати імпорт »,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник інформаційного центру «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», в грудні буряк став лідером за темпами подорожчання серед інших овочів «борщового набору», протягом місяця ціни на нього зросли в 1,5 рази. В порівнянні з минулим роком, український буряк подорожчав в 2,5 рази. В Польщі сьогодні буряк коштує по 0,15-0,18 EUR/кг, тобто на 65-75% дешевше від українського буряка. Це на 15-17 % дорожче, ніж рік тому, але на відміну від українського буряка, польський буряк в жовтні суттєво подешевшав, протягом листопада і грудня ціни на нього вже майже не змінювались.

Інформація по динаміці ціни на буряк та іншу плодоовочеву продукцію у розрізі років та у зручній валюті на ринку України, Польщі та Іспанії доступна усім зареєстрованим користувачам на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

Найсвіжіша інформація про зміни цін на плодоовочевому ринку тепер для всіх бажаючих в каналі Telegram

info.shuvar.com

Україна

Польща

новини

буряк

імпорт

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити