укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Україна в цьому сезоні імпортує майже всю цибулю із країн Азії

Овочевий сезон 2018/19 років багатий на несподіванки, однією з них стало те, що Україна вперше за історію своєї незалежності стала одним із головних покупців цибулі в  країнах Азії. В першому півріччі сезону ( по листопад включно) Азербайджан, Казахстан та Узбекистан стали головними постачальниками цибулі в Україну. Азербайджан можна сміливо вважати абсолютним лідером за обсягами поставок цибулі на український ринок, з цієї країни  серпня по листопад 2018 року було ввезено рекордний обсяг продукції  4,6 тис. тонн. Поставки з Казахстану та Узбекистану розпочались у вересні і до кінця осені з цих країн було ввезено на український ринок майже 1 тис. тонн цибулі. Це означає, що протягом осені частка країн Азії в загальному імпорті склала понад 75%, від початку сезону Україна імпортувала загалом  7,4 тис. тонн.

«Держстат України  зафіксував суттєве збільшення поставок імпортної цибулі в другій половині осені, а від початку зими поставки суттєво зросли, тому скоріше за все офіційні данні покажуть нам найбільшу пропозицію азіатської цибулі взимку, при цьому в структурі постачальників на перше місце вийде Казахстан. Фактично вже від листопаду на ринку України була присутня переважно імпортна цибуля. Не дивлячись на постійні поставки  ціни в Україні продовжували зростати по січень включно. Більшість українських виробників планують відкривати сховища з цибулею тільки на початок весни, і це є однією з головних причини високих цін сьогодні», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник інформаційного центру «Інфо-Шувар»

За даними експерту для країн Азії цей рік став щедрим подарунком, у місцевих виробників  з’явилась можливість не просто заробити на експорті а й познайомитись з вимогами ринку ЄС.  Від початку осені в країнах Азії  українські імпортери  вимушені конкурувати в покупцями з Польщі, країн Прибалтики, Румунії, Естонії.

«Неврожай в країнах ЄС призвів до суттєвих  якісних змін в системі торгівлі в країнах Центральної Азії. Раніше майже всю цибулю вони відправляли до Росії, а в цьому році місцеві фермери відчули альтернативу і зрозуміли наскільки ціна на продукт залежить від якості.  Звичайно прогресу ще заважає залежність від ринку РФ, але деякі господарства Азії вже сьогодні мають контракти на поставку великих партій цибулі в країни ЄС і роблять все можливе для того щоб підготувати продукт , відповідно специфікації покупця. Найбільший прорив в цьому демонструють господарства Казахстану», - додає Тетяна Гетьман.

В попередні роки країни Азії експортували цибулю ситуативно і обсяг суттєво варіювався з сезону в сезон в залежності від обсягів місцевого виробництва та ситуації на зовні. Так протягом останні  десяти років  Азербайджан експортував від 1,8- 8,8 тис. тонн цибулі,  в Узбекистані  експорт змінювався від 11 до 37 тис. тонн. Найбільший експортний потенціал має Казахстан, в роки з найменшим зовнішнім попитом казахським фермерів вдавалось експортувати 23,5 тис. тонн цибулі а в найкращі сезони цей обсяг збільшувався до 98 тис. тонн, тобто майже 20% від загального виробництва. За останні 10 років Україна імпортувала відносно великі обсяги цибулі двічі: в сезоні 2010/2011 років в країну було ввезено понад 43 тис. тонн продукції і в сезоні 2013/2014 років імпорт склав майже 33 тис. тонн. В обох випадках Польщі була головним постачальником.

За даними моніторингу «Інфо-Шувар» сьогодні ціни на  цибулю в Україні теж вищі ніж в Площі, але різниця незначна. На найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку «Шувар» у Львові  сьогодні цибуля пропонується по 14-17 грн/кг, або по 0,45-0,54 EUR/кг. На польському ринку «Броніше» у Варшаві цибуля коштує 0,45-0,48 EUR/кг

За даними моніторингу «Інфо-Шувар» сьогодні ціни на  цибулю в Україні навіть вищі ніж в площі. На найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку «Шувар» у Львові  сьогодні цибуля пропонується по 14-17 грн/кг, або по 0,45-0,54 EUR/кг. На польському ринку «Броніше» у Варшаві цибуля коштує 0,45-0,48 EUR/кг

 

Нагадаємо, слідкувати за змінами цін на ринку цибулі в Україні та Польщі дуже зручно на порталі «Інфо-Шувар». Для цього достатньо відвідати рубрику «Аналітика» і обрати потрібний Вам продукт.

Всі найсвіжіші новини ринку овочів та фруктів в нашому каналі в  Телеграм 

цибуля

овочі

імпорт

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити