укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Україна в січні знов вийшла на рекордні показники з експорту яблука

В січні 2019 року Україна знов вийшла на рекордні обсяги експорту яблука. Після незначного спаду в грудні, в перший місяць 2019 року українські експортери змогли суттєво покращити результат, відправивши на зовнішній ринок понад 8 тис. тон українського яблука. Таким чином починаючи з липня 2018 року Україна експортувала понад 27 тис. тон яблука загальною вартістю $9,7 млн, що  є  найкращим результатом принаймні за останні 5 років.

Як вже неодноразово повідомлялось, в цьому сезоні суттєво розширилась географія поставок Українського яблука.  Головним ринком , як і раніше лишаються країни СНД, але щороку українські експортери роблять спроби пробитись на нові , більш складні і дорогі ринки збуту. Так, цього сезону в структурі покупців з’явились Сінгапур, Гонконг, Сенегал, Кувейт, Малайзія, Йорданія, Шрі-Ланка, ОАЕ, Індонезія. Пробна партія була відправлена навіть в Єгипет, де конкурувати українському яблуку досить важко через високе імпортне мито.

«Якщо враховувати темпи, якими українські експортери нарощують обсяги поставок назовні, встановлення  рекорду за підсумками сезону виглядає цілком реально. Але головний оптимізм пов'язаний не з кількістю, а  із якістю розвитку експорту в цьому сезоні. З нашим яблуком знайомляться споживачі Азії і Африки – це найбільш перспективні в плані зростання ринки збуту. Слід віддати належне тим українським компаніям, які наважились на цей крок.  Для багатьох з них це  з одного боку досить дорогий експеримент, а з іншого стратегічно правильно обраний напрямок», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»

За даними інформаційного центру  «Інфо-Шувар», станом на початок лютого  пропозиція українського яблука на внутрішньому ринку залишається надлишковою, це є головною причиною досить низьких цін на яблуко. Але слід відзначити, що ціни сьогодні як ніколи залежать від якості. Для прикладу, середня вартість найбільш популярних сортів яблук на найбільшому в Західній Україні  гуртовому ринку ОРСП "Шувар"  варіюється від 3 грн/кг(0,09 EUR/кг) до 9 (0,29 EUR/кг), при цьому від початку листопада спостерігалось поступове зростання ціни саме в максимальних рівнях цінового діапазону, тобто на яблуко преміальної якості. Ціни на яблука низької якості не змінились протягом осені і першої половини зими, за словами продавців таке яблуко сьогодні погано продається навіть по 2,0-2,5 грн/кг (0,06-0,08 EUR/кг).

Щоденне оновлення цін  на всі головні види фруктів та інших продуктів харчування на найбільших гуртових майданчиках України та  Польщі в рубриці  «Аналітика» на порталі «Інфо-Шувар»

 Всі найсвіжіші новини ринку овочів та фруктів в нашому каналі в  Телеграм 

 

яблука

експорт

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити