укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Україна почала імпортувати картоплю із Білорусі

Зростання цін на картоплю в Україні в квітні привернуло увагу імпортерів. Сьогодні, на фоні скорочення пропозиції української картоплі, на гуртових ринках збільшується пропозиція картоплі виробництва Білорусь. За даними фахівців департаменту «Аналітика» одного із найбільших в Україні гуртових ринків ОРСП «Шувар» (Львів), ціни на імпортну картоплю формуються в діапазоні 7-7,5 грн/кг (0,23-0,25 EUR/кг). Цікавим є те, що імпортна картопля коштує дешевше від вітчизняної , українські фермери сьогодні пропонують картоплю на «Шуварі» по 7-8 грн/кг (0,23-0,27 EUR/кг).

Поточна ціна на картоплю є рекордно високою, принаймні, за останні 10 років, в першій половині квітня 2017 року українська картопля коштувала 4-4,2 грн/кг (0,14-0,15 EUR/кг).

«Україна імпортує відносно невеликий обсяг картоплі, переважно це рання продукція з Єгипту і насіннєва картопля з Нідерландів. Необхідність в імпорті минулорічної продовольчої картоплі з інших країн виникає лише у випадку дефіциту власної продукції і, схоже, саме таким є поточний сезон. Врожай цього року був не найкращим , тому поточні ціни на українську картоплю вже побили всі рекорди попередніх років. Таке суттєве зростання пов’язане в т.ч. з неврожаєм картоплі в країнах ЄС , саме з цього регіону ми, зазвичай, завозили картоплю, коли не вистачало власної. Але сьогодні картопля в Європі мінімум на третину дорожча, ніж в Україні, тому ми почали завозити картоплю з Білорусі»,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними моніторингу «Інфо-Шувар», сьогодні на гуртовому ринку «Броніше» у Варшаві картопля коштує 0,31-0,41 EUR/кг, від початку січня на польському ринку було зафіксовано принаймні дві хвилі подорожчання картоплі. В Україні картопля почала інтенсивно дорожчати з кінця березня.

Нагадаємо, відстежувати динаміку цін на фрукти та овочі  на ринку України, Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

Найсвіжіша інформація про зміни цін на плодоовочевому ринку тепер для всіх бажаючих в каналі Telegram

info.shuvar.com

Україна

новини

картопля

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити