укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Україна за рік збільшила імпорт `борщового набору` в 5 разів!

В квітні 2019 року Україна збільшила імпорт овочів «борщового набору» майже в 2 рази, - повідомляють в інформаційному центрі «Інфо-Шувар».

За рік пропозиція імпортних овочів «борщового набору» в Україні збільшилася в 5 разів! «Сезон дійсно можна вважати аномальним, ми ніколи не імпортували так багато продукції, якою цілком можемо самостійно себе забезпечувати протягом всього року. Але збіг обставин, у вигляді скорочення виробничих площ, низької врожайності в нас та в сусідніх країнах в цьому сезоні, змусив Україну розпочати імпорт ще восени», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» - найбільшого в Західній Україні гуртового ринку сільгоспродукції.

За даними експерта, крім суттєвого збільшення імпорту, українські трейдери вимушені були шукати альтернативу традиційним країнам-постачальникам овочів «борщового набору» в Україну. Падіння виробництва було зафіксоване в більшості країн Європи, тому, імпорт був досить дорогим в цьому році, а ціни продовжували зростати, навіть на фоні збільшення поставок зовні.

«В цьому сезоні ми значно збільшили імпорт «борщового набору» з країн Центральної Азії, які ніколи не фігурували раніше в переліку наших головних постачальників. Пригальмувати зростання ціни за рахунок імпорту не завжди вдавалося, імпортна продукція була досить дорогою, через великі витрати на логістику. Звичайно, якби ситуація із виробництвом в країнах ЄС і, насамперед, в Польщі не була такою критичною, ціни в нас могли б бути помітно нижчими. До речі , рятуватися імпортом в цьому сезоні нам вдалося далеко не по всіх позиціях. Наприклад, вже в кінці квітня з полиць українських супермаркетів та з майданчиків гуртових ринків майже зникла минулорічна білоголова капуста. Її запаси скінчилися і в нас і в сусідніх країнах», - каже пані Гетьман.

Цибуля залишалася головним імпортованим продуктом в овочевому «борщовому наборі», в квітні її було ввезено більше 15, 5 тис. тонн, тобто, тільки за один місяць обсяг збільшився на 35%. Більше цибулі в цьому сезоні Україна імпортувала тільки в лютому, тоді на вітчизняний ринок було завезено 26,4 тис. тонн цибулі. Головними постачальниками цибулі, як і раніше, залишалися країни Центральної Азії, насамперед, Узбекистан. Картопля опинилася на другому місці в рейтингу імпорту складових «борщового набору», в квітні Україна імпортувала 8,4 тис. тонн картоплі, але більша частина цієї продукції – це рання картопля , яку завозили з Єгипту та Азербайджану. В порівнянні із березнем, імпорт картоплі збільшився майже в 3 рази!

В 3 рази за квітень збільшився імпорт капусти і теж за рахунок поставок ранньої продукції. В квітні до України було ввезено більше 7 тис. тонн капусти, завдяки цьому, вона увійшла в ТОП-3 найбільш імпортованих овочів «борщового набору» в квітні. Постачання відбувалися, здебільшого, з Македонії та Узбекистану. Обсяг імпорту коренеплодів в квітні був не дуже великим на фоні досягнень по інших позиціях, але обсяг в 2.3 тис. тонн – це в 3 рази більше, ніж в травні і, взагалі, в квітні імпорт моркви та буряку став найбільшим за всі місяці поточного сезону. Головним постачальником буряку та моркви в квітні була Білорусь, ранній буряк в невеликій кількості завозився з Узбекистану.

За 10 місяців сезону 2018/2019 року Україна встигла імпортувати рекордні 112 тис. тонн овочів «борщового набору». Найбільш гостра потреба в імпорті в цьому сезоні була по цибулі.

Нагадаємо, відстежувати динаміку цін на фрукти та овочі  на ринку України, Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

Найсвіжіша інформація про зміни цін на плодоовочевому ринку тепер для всіх бажаючих в каналі Telegram

(51)

info.shuvar.com

Україна

новини

борщовий набір

ціни

імпорт

морква

картопля

капуста

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити