Попередня новина
В Україні ціни на ранню картоплю впали до найнижчого за 3 роки рівня
24 травня 2019
У водоймах України може зникнути риба
Непродумане, а часом злочине використання рибного ресурсу сьогодні поставило на межу виживання багато видів риби. Настільки критичної ситуації ще не було. Водойми погубила безвідповідальність і жадібність. Жоден вид риби не пропав просто так. В останню редакцію Червоної Книги України увійшли понад 70 видів аборигенних видів риби, як зникаючі. Таке враження що ми пережили екологічну катастрофу. Адже ці види досить впевнено почувають себе в водоймах наших закордонних сусідів, пише agro-yug.com.
За висновками науковців, якщо нічого не робити, то до 2050 року в українських водоймах може зникнути риба.
В основному, загроза перелову, нависла над хижої річковою рибою. Саме її популяція сьогодні особливо чутлива і потребує негайного відновлення.
За твердженням вчених 90% видів великих хижих риб вже ніколи не зможуть відновитися до колишньої чисельності – такі як: щука, судак, сом.
Так, і чисельність мирної «білої» річкової риби сильно зменшилися. За даними фахівців, традиційного для українських водойм ляща в порівнянні з 1991 роком залишилося не більше 25%, сазана, жереха 10%. А такі види, як чехоня, головень, линь стали дуже рідкісними.
Тотальне розграбування рибного ресурсу торкнулося не тільки річок, але і морів. Рибні ресурси в Чорному морі серйозно підірвані. Особливо це відчуває на собі прибережний лов. Забруднення промисловими і побутовими стоками, нераціональне ведення рибного господарства і неналежна охорона водних живих ресурсів поставили багато видів риби на грань виживання. В першу чергу це торкнулося цінних видів риби: чорноморська камбала катран, скумбрія, сарган, кефалеві види, морський судак
Значної шкоди завдає і браконьєрство, яке за останні роки досягло загрозливих масштабів, придбавши ознаки організованої злочинності. Зараз вітчизняні браконьєри доловлюють залишки зникаючих представників осетрових риб. Не може похвалитися риб’ячим достатком і одеський Привоз, який є як би «лакмусовим папірцем», що визначає стан рибних запасів Чорного моря. Все більше на прилавках можна зустріти річкову рибу, або взагалі атлантичну, замість традиційнихчорноморських сортів. Пішли в далекі спогади «шаланди», які в Одесу приводив Костя…
Азовське море – це світова рибна перлина, яка нещодавно в 6,5 разів перевершувала по рибопродуктивності Каспійське море. Українські екологи стверджують, що рибні запаси здавалися практично невичерпними, проте сьогодні загибель Азовського моря здається неминучою через безперервне варварське знищення риби. В Азові водилися білуга та осетер, в достатку були судак і кефаль… Але сьогодні для повноцінного промислового вилову залишилось лише три види риби: тюлька, бичок і хамса, інші виловлюються в мізерній кількості.
З особливим цинізмом наші водойми знищуються протягом останніх чотирьох років. На сьогодні вітчизняна рибна галузь знаходиться в катастрофічному стані. Вона майже зруйнована.
Знаючи в якому критичному стані знаходяться наші річки, пора задуматися про скорочення або взагалі припинення промислового вилову у внутрішніх прісноводних водоймах, а на морях режими промлова необхідно переглянути. Сьогодні промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах потрібен тільки контролюючим і перевіряючим держструктурам, які «присмокталися» до вітчизняного рибного ресурсу.
Статистика стверджує, що в вітчизняних річках виловлюється 20,7 тис.т. риби. Споживання риби в Україні в 2018 році 400 тис. тонн рибного продукту. Так невже через 5% від загального споживання потрібно остаточно вбити всю рибу в наших водоймах?
Досить бездумно черпати у природи! Потрібно починати вирощувати рибу для продовольчого кошика. Адже природні ресурси не безмежні, і сьогодні вони серйозно виснажені. Для успішного розвитку рибництва в Україні є все — і неосяжні вітчизняні водні простори (в Україні 63 000 річок, 40 000 озер, 400 000 ставків, 1 100 водосховищ, два моря), і рибоводи світового класу для того, щоб в короткий термін почати вирощувати риби в п’ять, шість разів більше, ніж сьогодні. При раціональному використанні внутрішніх водойм і морів Україна цілком може стати європейською Рибницею, – впевнені в Асоціації рибалок України.
Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com