укр

eng

Поляки в прогнозують в 2019 році один з найгірших врожаїв яблук

Яблука врожаю 2019 року з’являться на ринку не раніше, ніж за півтори місяці, а польські фермери вже прогнозують суттєве падіння пропозиції. Деякі господарства недоберуть до 80% минулорічного обсягу яблук. Причиною цього є екстремальні погодні умови. Після 2-х хвиль заморозків, яким передував посушливий період, в садах почали обсипатися ще невизрілих плодів.

За словами польських фермерів, захисні заходи у вигляді розпилювання води в садах не дали очікуваної ефективності. Деякі дерева в садах вже залишилися без плодів, -  повідомляє «Інфо- Шувар» із посиланням на www.freshplaza.com.

Ситуація в розрізі регіонів досить неоднорідна, на Сході та Півдні країни сади постраждали менше, ніж на Заході та в Ценрі. Попередні оцінки втрат врожаю різняться і по сортах. За словами польських садівників, найбільші втрати очікуються по сортах Голден та Айдаред, а такі сорти, як Гала та Чемпіон відносно непогано перенесли погодні катаклізми.

«Після другої хвилі заморозків ми були оптимістично налаштовані, адже прийняли всі міри для захисту садів. На жаль, потім плоди почали масово осипатися. Звичайно не всі фермери зазнали великих втрат, але деякі сади виглядають дійсно сумно. Там майже не залишилося яблук», - каже Емілія Левандовська - менеджер з продажу команії «Fruit-Group».

Польща є найбільшим виробником яблук в Європі. Місцеві трейдери вважають, що наслідки втрат врожаю в цьому році обов’язково відіб’ються на обсягах європейського експорту, він буде меншим, а польські фермери, швидше за все, будуть закривати потребу внутрішнього ринку.

«Ми не одразу оцінили масштаби проблеми, але зараз бачимо масове обсипання плодів в польських садах. Тому, врожай яблук в Польщі буде не просто значно гіршим від попереднього року, цілком можливо, що пропозиція польського яблука може бути навіть меншою, ніж в 2017 році, коли ми теж мали серйозні втрати від заморозків», - каже Мірослав Малішвескі, президент Асоціації польських виробників фруктів.

В 2018 році Польща зібрала майже 3,8 млн. тонн яблук, а в 2017 році валовий збір польського яблука був меншим  - 3 млн. тонн, тобто, одним з найгірших за останні 10 років. Відповідно, в сезоні 2017/2018 років ціни на польське яблуко були рекордно високими.

Польща також є найбільшим постачальником яблук в Україну, більше 90 % всього імпорту в нашій країні – це польське яблуко.

Нагадаємо, відстежувати динаміку цін на фрукти та овочі  на ринку України, Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

Найсвіжіша інформація про зміни цін на плодоовочевому ринку тепер для всіх бажаючих в каналі Telegram

info.shuvar.com

УКраїна

новини

яблука

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити