укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

У квітні Україна змінила статус нетто-експортера на нетто-імпортера цибулі

Квітень 2020 року став переламним місяцем у міжнародній торгівлі цибулею в Україні. По березень включно країна активно експортувала цибулю до Молдови, Румунії та Іраку. Але у квітні обсяг експорту різко впав, натомість імпорт збільшився майже в 3 рази. У другий весняний місяць українські трейдери ввезли до країни в 10 разів більше цибулі, ніж експортували.

"Масово імпортувати цибулю ми почали одразу як тільки ціни пішли в гору- протягом другої половини березня вартість української цибулі зросла майже у 2 рази. Але не можна вважати експорт головною причиною здорожчання, скоріше за все такі цінові гойдалки пов'язані із несистемним відношенням до продажів з боку українських фермерів. Виробники, помітивши підвищений експортний попит, вирішили притримати певні обсяги цибулі й тим самим створили "вікно" для імпорту. Сьогодні наша цибуля вимушена конкурувати із продукцією виробників Польщі, Голландії та навіть із ранньою цибулею виробництва Узбекистан. Ціни, звичайно, досить швидко знов впали",- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту "Аналітика" ОРСП "Шувар", найбільшого в Західній Україні гуртового ринку.

_viber_2020-05-15_14-43-15


Втім експерт наголошує і на позитивних змінах у торгівлі цибулею в цьому сезоні:

"Наша цибуля дедалі стає популярною на міжнародному ринку, за останні 4 роки спостерігається впевнена тенденція до зростання експорту. Дуже тішить картина з експортом в цьому сезоні: якщо раніше ми експортували цибулю ситуативно, то цього року з грудня по березень ми стабільно відвантажували на зовні по 2,4-2,7 тис. тонн цибулі. Завдяки напрацьованим бізнес-стосункам із зовнішніми покупцями українські фермери додають експорт у багаторічну стратегію розвитку виробничих проєктів, тобто концентрація професіоналів у національному овочевому бізнесі продовжує зростати", - додає пані Гетьман

цибуля графік 1


За даними департаменту "Аналітика", у березні на майданчику ринку "Шувар" було продано понад 2 тис. тонн цибулі, у порівнянні із лютим обсяг реалізації збільшився на 40%. Найвища ціна в цьому сезоні - 18-20 грн/кг була зафіксована в кінці березня, а протягом квітня завдяки збільшенню імпорту, цибуля в Україні подешевшала в 1,5 раза. Станом на середину травня 2020 року на майданчику ринку "Шувар" цибуля врожаю 2019 року продається по 12-13 грн/кг.

Більше цін на плодоовочеву продукцію на ОРСП "Шувар" можна щоденно за посиланням : info.shuvar.com/price

 

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити