укр

eng

Цього сезону Україна вийде на докризовий рівень експорту яблук

Офіційний експорт українських яблук цього сезону збільшився майже не 30% порівняно з минулим роком і фактично вже у лютому сягнув докризового рівня.  Як стало відомо «Інфо-Шувар», в період з липня 2016 року по лютий 2017 року Україна експортувала 10,5 тис. тонн яблук.  Для порівняння, в той самий період минулого року на зовнішній ринок було продано тільки 7 тис. тонн яблук. Сезон ще не закінчився, але вже можна казати, що Україна вийшла на докризові показники експорту, не дивлячись на офіційну заборону поставок до Росії. Нагадаємо, в сезоні 2013/2014 років, коли ще не діяло російське ембарго, Україна продала назовні трохи більше 9 тис. тонн яблук, при цьому, протягом попередніх 3 років спостерігали тенденцію до зниження обсягів експорту. В сезоні 2014/2015 країна експортувала рекордний обсяг яблук, але більшість поставок було здійснено в Росію неофіційним шляхом через окуповану територію АР Крим. Криза в міжнародній торгівлі українськими яблуками розпочалась після введення блокади Криму у вересні 2015 року.

Ще одним досягненням поточного сезону стало розширення географії експорту українських яблук за рахунок поставок в Лівію, Австрію, Вірменію, Грузію, Індонезію, Ірак, Хорватію і навіть Австрію, Швецію та Норвегію.  Білорусь поки є головним офіційним покупцем українських яблук на зовнішньому ринку.

На фоні збільшення експорту, Україна також нарощувала імпорт яблук. Протягом 9 місяців поточного сезону на зовнішньому ринку Україна  купила близько 10,5 тис. тонн яблук, тобто приблизно стільки ж, скільки і експортувала.  Такий обсяг майже на 15% більший, ніж в той самий період минулого сезону. Традиційно Польща лишається головним постачальником яблук в Україну.

Слід відзначити, що такого збільшення експорту стало недостатньо для того, щоб ціни на продукцію суттєво збільшились на внутрішньому ринку. Сьогодні середній діапазон цін на яблука на рівні українського виробника становить 7,0-8,0 UAH/кг (0,24-0,28 EUR/кг), тобто  протягом всього періоду зберігання яблука подорожчали лише на 15-20%. Втім, сьогодні українські господарства  продають яблука вже на 10-15% дорожче, ніж рік тому.

яблуко

імпорт

експорт

виробництво

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити