укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Еволюція свідомості, або як створити ефективний сільськогосподарський кооператив в Україні

Проблема кооперації в Україні полягає не тільки і не стільки в недосконалому законодавстві, скільки в «головах» фермерів – нерозуміння ані коротко-, ані довгострокових перспектив об’єднання, відсутність навичок та бажання домовлятися, невміння керувати кооперативом. Такої думки дотримується Ірина Кухтіна, голова союзу «Інноваційне фермерство та кооперація».

На думку експерта, навіть при існуючій недосконалій законодавчій базі, ефективною може бути будь-яка форма об’єднання. Для цього треба, по-перше, розуміння кожним учасником мети створення кооперативу (або кооперації в будь-якій інший формі), адже завдання кооперативу – збільшення прибутків кожного члена кооперативу. По-друге, треба навчитись адекватно розподіляти відповідальність та обов’язки між членами кооперативу та розуміти, що для того, щоб кооператив був ефективним треба буде багато навчатися зовсім новим речам, адже змінюється сама модель господарювання для кожного. І , по-третє, необхідною умовою є повага між членами кооперативу.

«Зараз є поширена практика створення кооперативів малими фермерами з членами родини або сусідами заради можливості отримання грошей від держави чи іноземного проекту. Це адекватна реакція людей на відсутність доступного фінансування для малих фермерів, але це один із факторів-«вбивць» ідеї кооперації. Отримані гроші швидко закінчаться, але бази для постійного збільшення прибутку не буде. Кооперація повинна дати конкретні інструменти для більшого заробітку кожного з учасників. Але без чіткого планування діяльності та зрозумілої внутрішньої організації операційних процесів кооперативу ніколи не вдасться ефективно працювати тривалий час. До того ж прибуток від продажу залежить не тільки від кількості, але і від якості продукції, розуміння клієнтури та вміння її продавати. І треба використовувати вже наявні сильні сторони. Наприклад, якщо в об’єднанні хтось вже вміє добре продавати, то він може використати навички та ресурси задля всіх, в той час, коли інші члени зосередяться на якості та зниженні собівартості продукції. При цьому, всі учасники кооперативу мусять йти до головної мети - зростання прибутку кожного учасника, і не тягнути ковдру тільки на себе», – каже пані Кухтіна.

Які можливості відкриває об’єднання для дрібного виробника? З чого починається ефективний кооператив? Як виглядає склад успішного об’єднання? Які нюанси існуючого законодавства слід використовувати при організації кооперативів різних форм власності? На всі ці та багато інших важливі питань Ірина Кухтіна відповість під час виступу на аграрному форумі «Дрібні формати, що створюють великі речі», який пройде 28 листопада у Львові в рамках міжнародної виставки «EuroAgro-2017» . Локація події: м. Львів, вул. Ширецька 36, Виставковий центр «Південний-EXPO».

info.shuvar.com

Україна

новини

кооператив

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити