укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Коли почне дорожчати картопля в Україні?

Серед всіх складових овочевого «борщового набору» тільки картопля вибивається із загальної цінової тенденції – ціни на неї від початку березня впевнено знижуються. За даними «Інфо-Шувар», сьогодні ціни на картоплю таки ж низькі, як і рік тому, що досить дивно виглядає на фоні майже 2-х кратного збільшення ціни на цибулю та капусту і 4-х кратного зростання ціни на моркву та буряк.

Виробники картоплі щороку скорочують виробники площі і сподіваються на зростання ціни, але поточний сезон, як і попередні три, скоріше за все стане черговим розчаруванням для українських фермерів.

"Ми не очікуємо суттєвих змін на ринку картоплі до кінця сезону, ціни на продукцію скоріше за все лишатимуться на відносно низькому рівні через велику пропозицію. Річ у тім, що в серпні та вересні картоплю за безцінь активно скуповували перекупники і самостійно закладали на тривале зберігання. Вони теж розраховували, що ціни взимку почнуть зростати, тому що комерційні виробники не роблять особливої ставки на продажі на свіжому ринку, орієнтуючись здебільшого на супермаркети та ймовірний експорт. Дива не сталось, тому, вже в березні ці «бізнесмени» почнуть розпродавати наявні обсяги. Враховуючи це, а також невисоку якість картоплі в цьому сезоні ми хотіли б, але не можемо прогнозувати більш високі ціни", - коментує ситуацію Оксана Руженкова, виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі

Через незадовільні фінансові результати кількох сезонів поспіль, ряди картоплярів потрохи рідіють. Бізнес покидають перш за все непрофесійні господарства, які так і не навчились отримувати задовільну врожайність і, відповідно, конкурентну собівартість, яка б дозволяла заробляти навіть за умов відносно невисокої ринкової ціни. Справжні професіонали теж скорочують площі, але роблять акцент на збільшенні врожайності, вирощуванні картоплі на переробку, щоб не залежати від диктату торгівельних мереж, насінництві сортів картоплі на переробку і паралельно інвестують в передпродажну доробку продукції та розширення сезону реалізації.

« Збільшення площ ранньої картоплі – це вже сталий тренд. Дійсно, сьогодні Південь - це хіба що не єдиний регіон країни де площі під картоплею зростають. Виробників не лякають конкуренція із Єгиптом та перепони, пов’язані із експортом», – каже пані Руженкова.

За інформацією УАВК, більшість господарств сьогодні пропонують картоплю по 4,0-4,5 грн/кг (0,12-0,14 EUR/кг), картопля екстра-класу на мережі супермаркетів продається майже в 1,5 рази дорожче по 6,0-8,0 грн/кг (0,18-0,25 EUR/кг). Перекупники активно скуповують найдешевшу пропозицію та оперативно постачають її на оптові ринки. Триває експорт до Молдови та Грузії , але обсяги поставок невеликі і на внутрішні ціни не впливають. За інформацією УАВК середня експортна ціна української картоплі становить 0,12-0,14 EUR/кг.

Нагадаємо, станом на середину березня 2018 року, на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» у Львові картоплю пропонують по 4,0-4,5 грн/кг (0,14-0,15 EUR/кг), тобто протягом періоду зберігання продукція подорожчала лише на 15-20%. До речі, в сусідній Польщі картопля сьогодні ще дешевша - 0,10-0,12 EUR/кг, від моменту закладання продукції в сховища ціни на неї зросли на 20-25%.

info.shuvar.com

Україна

новини

картопля

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити