укр

eng

Ціни на українську лохину знижуються через конкуренцію із імпортом

Ціни на українську лохину за перший тиждень продажу впали одразу на 30%. Виробники кажуть, що пропозиція вітчизняної ягоди поки що невелика, суттєвий тиск на ціни відбувається за рахунок наявності великої пропозиції імпортної ягоди. Українські імпортери дійсно активно імпортували лохину з Іспанії протягом всього червня і планували закінчити продажі в кінці місяця – напередодні виходу на ринок української лохини. Але поточний сезон видався дуже теплим, це обумовило передчасне визрівання ягоди і лохина не стала виключенням. Якщо в минулому році перші гуртові партії лохини вийшли на ринок в перших числах липня, то в поточному сезоні перша лохина вийшла на ринок в другій половині червня. До цього моменту, імпортери не встигли розпродати наявні обсяги іспанської лохини.

Перші гуртові партії лохини українські господарства пропонували по 230-260 грн/кг (7,58-8,57 EUR/кг), а вже після 20 червня ціни просіли до 170-200 грн/кг (5,6-6,59 EUR/кг). На гуртових ринках українську лохину можна знайти по 200-220 грн/кг (6,59-7,25 EUR/кг).

Діапазон цін на імпортну лохину набагато ширший, це обумовлено неоднорідною якістю продукції. Імпортну лохину низької якості продавці намагаються розпродати по 150-160 грн/кг (4,94-5,27 EUR/кг), більш якісна ягода пропонується по 200-230 грн/кг (6,59-7,58 EUR/кг).

Перспективи експорту цього року є ще одним приводом хвилювання українських виробників. Станом на останню декаду червня, ціни на лохину в сусідній Польщі становлять 15-20 zlг (3,47-4,63 EUR/кг). Українські виробники кажуть, що через низькі закупівельні ціни в європейських експортерів їм поки що вигідніше продавати лохину на внутрішньому ринку, до того ж, господасрвта ще  збирають відносно невеликі обсяги лохини. Втім, українські фермери сподіваються, що цього року експортні ціни не впадуть нижче рівня 3-3,5 EUR/кг.

Нагадаємо, в минулому році згідно офіційних даних, Україна експортувала 1, 9 тис. тонн лохини. В країни ЄС було відправлено 60% всього експортного обсягу, інші 40% української лохини купила Білорусь.

Порівнюйте ціни на українські та імпортні ягоди в поточному та попередніх роках у зручній валюті на вітчизняному ринку, а також на ринку Польщі та Іспанії на цьому порталі. В розділі “Аналітика” оберіть продукт та натисніть кнопку “Детально”.

info.shuvar.com

Україна

новини

лохина

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити