укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Україна почала імпортувати моркву з Білорусі

На ринок України в перші дні вересня почала надходити імпортна морква з сусідньої Білорусі. Експерти наголошують на тому, що присутність імпортної моркви напочатку осені – це доволі рідкісне явище, адже Україна майже протягом всього сезону здатна задовільняти внутрішню потребу власною морквою.

«Потреба в імпортній моркві в нас виникає не часто, як правило, лише в кінці неврожайного сезону, або коли фермери створюють штучний дефіцит, стримуючи продажі в надії «нагнати» ціну. «Вікно» для імпорту восени цього року з’явилось раптово в період так званого міжсезоння: збирання ранньої та середньої моркви в Південних та Центральних регіонах України закінчилось передчасно, викопувати пізню моркву господарства Західних областей почнуть вже за 3-4 тижні. До того ж, морква цього року дійсно дорога, з кінця минулого сезону і до сьогоднішнього дня вона стабільно є найдорожчою позицією серед всіх овочів «борщового» набору. Це створює враження про можливий дефіцит місцевої продукції, тому, імпортери постійно знаходяться на «низькому старті». Але насправді поточні ціни не є дуже привабливими для масового імпорту, а з початком масового збирання врожаю пізньої моркви слід очікувати різкого падіння ціни. Зазвичай, саме в жовтні та листопаді ціни на українську моркву досягають мінімальних показників. Це досить небезпечний момент для імпортерів», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Маркетинг-аналітика» ОРСП «Шувар»

Дані моніторингу інформаційного центру «Інфо-Шувар» вказують на те, що за підсумками перших 2 місяців сезону 2018/2019, середня ціна на моркву в Україні в 1,5 рази перевищила показники аналогічного періоду минулого року. В середині липня 2018 року українська морква коштувала 17-18 грн/кг (0,52-0,55 EUR/кг), а попередній сезон взагалі закінчився рекордними 25-27 грн/кг (0,77-0,83 EUR/кг). З другої половини липня, морква в Україні постійно дешевшає, хоча, поточні ціни поки що на 30% вищі від цін в першій половині вересня 2017 року.

«Високі ціни на моркву тримають в тонусі українських імпортерів ще з весни, але початок імпорту у вересні, на мою думку, пов'язаний передусім із погодою. Сьогодні основні поставки моркви все ще відбуваються з центральних та південних регіонів України, там останніми днями збиранню врожаю дуже перешкоджають дощі. Через це, пропозиція на ринку зменшилась, створивши умови для тимчасового зростання ціни. Імпортери одразу зреагували на це, але я впевнений, як тільки у вказаних регіонах погода налагодиться, імрортна морква втратить конкурентоспроможність на ринку України», - висловив свою думку Євген Шаботенко, категорійний менеджер напрямку «овочі та фрукти» роздрібної мережі «Варус».

За даними експерта сьогодні собівартість якісної білоруської моркви на ринку України становить близько 8,0 грн/кг (0,25 EUR/кг). Українські господарства пропонують моркву високої якості по 7,0-8,5 грн/кг (0,21-0,26 EUR/кг). За даними «Інфо-Шувар», на гуртових ринках України, в основному, зараз пропонується морква по 7,0-9,5 грн/кг (0,21-0,29 EUR/кг), імпортна морква представлена в максимальному діапазоні цін.

Згідно даних ДержСтату, щороку, Україна збирає 850-900 тис. тонн моркви, цей обсяг майже повністю розподіляється на внутрішньому ринку країни. Міжнародна торгівля морквою в Україні розвинута досить слабо: за останні 3 сезони найбільший обсяг експорту склав не більше 2 тис. тонн, прилизно стільки ж ми імпортуємо моркви за весь сезон.

Стежити за динамікою цін на моркву та інші овочі та фрукти на вітчизняному ринку, а також на ринку Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі "Аналітика".

info.shuvar.com

Україна

новини

морква

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити