укр

eng

Ціни на цибулю в Україні та Польщі за підсумками останніх двох тижнів майже не змінились

Згідно даних «Інфо-Шувар», на гуртових ринках України, в останні два тижні листопада та на початку грудня, ціни на цибулю постійно коливались, в залежності від обсягу пропозиції. Втім, за підсумками цього періоду, середній рівень цін лишився без суттєвих змін. Аналогічна ситуація спостерігається і на ринку Польщі, в даному випадку і коливання цін були менш виразними.

“В першій половині листопада ціни на цибулю в Україні зростали майже без зупинки, протягом перших двох тижнів місяця продукція подорожчала на 35% і це при тому, що в країну стабільно постачалась імпортна цибуля із Азербайджану та Казахстану. За підсумками останніх двох тижнів, ціни майже не змінились, хоча, цибуля на минулому тижні входила до ТОП-3 найбільш затребуваних видів овочів на гуртових ринках країни. В Польщі цінова стабільність намітилась ще в першій половині листопада. Сьогодні в обох країнах цибуля коштує приблизно однаково, при цьому, і Польща, і Україна продовжують імпортувати цибулю із вищезазначених країн” – коментує ситуацію, Тетяна Гетьман, керівник аналітичного центру «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», станом на 3 грудня 2018 року на гуртових ринках України цибуля коштує 12-13 грн/кг (0,37-0,41 EUR/кг) , в сусідній Польщі ціна становить 0,35-0,42 EUR/кг. Продавці цибулі в обох країнах налаштовані досить рішуче, більшість прогнозують чергову хвилю подорожчання вже в грудні, такі прогнози базуються на очікуваннях зростання попиту напередодні зимових свят та інформації про те, що в інших країнах ЄС зберігається стійкий дефіцит цибулі, який поки що не вдається компенсувати поставками з інших регіонів.

Не дивлячись на стабілізацію цін, вартість цибулі і в Україні і в Польщі сьогодні в 2,5- 3,5 рази вища від минулорічної. Таку ціну можна вважати абсолютним рекордом для двох країн, принаймні, за останні 10 років.

Спостерігати за розвитком подій на ринку цибулі та інших овочів у зручному графічному вигляді можна в рубриці «Аналітика» порталу «Інфо-Шувар». Сервіс дозволяє порівнювати ціни на продукцію за будь-який період на будь-якому ринку України і на ринку «Броніше» в Польщі. Інформація надається в гривні та євро.

Слідкуйте за найсвіжішими новинами плодоовочевого ринку в каналі t.me/InfoShuvar

info.shuvar.com

Україна

новини

цибуля

ціни

Польща

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити