укр

eng

Ціни на мандарини перед Новорічними святами знизилися, проте, все ще залишаються вищими від минулорічних

Мандарини є фаворитом в українців серед інших фруктів напередодні Новорічних свят. Тим не менш, впродовж останнього тижня, ціни на ці фрукти в Україні навіть дещо знизилися, практично зрівнявшись із показниками минулого року. Про це повідомляють фахівці “Інфо-Шувар”, посилаючись на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках країни.

Так, згідно цього моніторингу, впродовж останнього тижня мандарини в Україні подешевшали трохи більш, ніж на 10% і пропонуються сьогодні в межах ціни 27-38 грн/кг (0,85-1,2 EUR/кг). Це лише на 3% дорожче, ніж в той самий період 2017 року.
Варто відзначити, що в минулому році спостерігалася аналогічна тенденція до зниження ціни на мандарини у передсвятковий період, проте, вже із 19 грудня ціна знову почала зростати.

Головні постачання мандаринів сьогодні відбуваються із Туреччини, Іспанії, Італії та Греції. Імпортери наголошують на тому, що попит саме на європейські фрукти напередодні Новорічних свят щороку зростає, не дивлячись на те, що вони дещо дорожчі від турецьких і грузинських цитрусових.

«Європейські мандарини більш солодкі, тому, українці щороку надають їм більшу перевагу. Це , звичайно, виклик для імпортерів, солодкі фрукти, зазвичай, мають коротший термін реалізації. Але споживач готовий платити справедливу ціну за насичені смаки і ми мусимо підлаштовуватись під ці вимоги», - розповідає один із операторів найбільшого в Західному регіоні фруктового терміналу, розташованого на гуртовому ринку «Шувар» у Львові.

Дані офіційної статистики також підтверджують цю інформацію: на фоні загального збільшення імпорту цитрусових за останні 5 років відбулось зниження поставок мандаринів із Туреччини на 18%, хоча, ця країна лишається головним постачальником мандаринів в Україну в передноворічний період. Поставки мандаринів із Грузії , які, зазвичай, пропонуються в найдешевшому ціновому сегменті, за п’ять років скоротились майже в 1,5 рази. Натомість, поставки мандаринів з Італії зросли в 1,5 рази і в 2 рази збільшився обсяг імпорту з Греції. Загалом ,за рік Україна імпортує близько 135-145 тис. тонн мандаринів, близько 60% цього обсягу до сих пір припадає на Туреччину.

Відстежувати динаміку ціни на мандарини та інші фрукти на ринку України, Польщі та Іспанії у зручній валюті та в розрізі років можуть усі зареєстровані користувачі на цьому порталі, у розділі "Аналітика".

Слідкуйте за найсвіжішими новинами плодоовочевого ринку на нашому  каналі t.me/InfoShuvar

info.shuvar.com

Україна

новини

мандарини

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити