укр

eng

Категорії сайту

Головна Топ 10 Аналітика
Ціни Обсяги Виробництво
Новини Про нас Контакти

 

Соціальні мережі

Єврокомісія відмовила у відкритті свого ринку для реалізації української картоплі

У ході відеоконференції між співробітниками Мінагрополітики та Єврокомісії, українській стороні порадили гармонізувати європейське та українське законодавство в галузі картоплярства, після чого повернутися до обговорення перспектив української картоплі в Європі.

У сезоні 2018 Європа постраждала від надзвичайної посухи. Європейськими картоплярами було недоотримано 30% від планового врожаю картоплі. В Європі, вперше за декілька десятиріч, виник картопляний дефіцит, через суттєве недоотримання врожаю картоплі, якої вистачало лише для задоволення потреб внутрішнього ринку. На Євроазійському континенті лише дві країни могли похвалитися гарним врожаєм картоплі – Україна та Білорусь.

Професійними картоплярськими господарствами, що входять до складу Української асоціації виробників картоплі, восени 2018 року у сховища було завантажено 152 тис. тонн картоплі, переважна більшість якої була реалізована на внутрішньому ринку та експортована до Молдови. Упродовж періоду реалізації (вересень 2018 – до сьогодні) Асоціація отримала низку замовлень на поставку картоплі  від трейдерів із Македонії, Албанії, Хорватії, Сербії, Болгарії, Польщі, країн Балтії, Туреччини та низки африканських держав.

Через відсутність розробленого механізму транзиту української картоплі до європейських не-ЄС-країн, компанії-учасники УАВК не змогли забезпечити виконання цих запитів.

Українська сторона, також, у березні 2019 року не відгукнулася на запит турецьких трейдерів, які шукали в Україні столову картоплю фракцією 8-10. Річ у тім, що український споживач віддає перевагу картоплі розміром 5+, 6+ (см у діаметрі). Відтак, українські виробники орієнтуються на потреби споживчої аудиторії України. Ціна, яку пропонували українським виробникам турецькі трейдери також, на думку українських виробників, не витримували критики: 6 грн/кг (0,2 EUR/кг) за картоплю екстра якості.

На разі господарства УАВК реалізують картоплю експортного рівня (фракція 5-6+, рівень браку <3%) за ціною 8,5-9-9,5 грн/кг  (0,28-0,31 EUR/кг) франко-склад продавця із ПДВ, картоплю 2-го сорту (фракція 4+, рівень браку >10%) можна придбати на тих же умовах за ціною 5,5-6 грн/кг  (0,18-0,2 EUR/кг) .

Сховища господарств, що входять до складу УАВК, станом на 1 квітня 2019 року,фактично порожні – 6,2 тис. тонн, торік цей показник на відповідний період становив 34 тис. тонн. В УАВК очікують подорожчання картоплі в найближчі тижні, через відсутність пропозиції на внутрішньому ринку.

За прогнозами УАВК, професійні виробники картоплі України в сезоні 2019 розширять виробничі площі під картоплею на 30-40%. «Це може призвести до колапсу на внутрішньому ринку. Україні потрібно терміново шукати зовнішні ринки збуту, розробити механізм транзиту української картоплі через європейські не-ЄС-країни, прискорити гармонізацію європейського та українського законодавства в галузі картоплярства», - наголошує виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова.

На разі українські картоплярі намагаються отримати від Мінагрополітики України європейські директиви в галузі картоплярства, щоб самостійно адаптувати їх до вітчизняних реалій. В УАВК впевнені, що українська картопля має значно більше шансів потрапити на європейський ринок, із огляду на дію ЗВТ між Україною та ЄС, а, також, розпочатою 2018 року, гармонізацією європейського та українського законодавства.

Стежити за подіями на плодоовочевому ринку дуже просто разом із інформаційним центром «Інфо-Шувар». Щоранку оновлення цін на капусту та інші види овочів та фруктів можна спостерігати в рубриці «Аналітика».

Всі найсвіжіші новини ринку овочів та фруктів в нашому каналі в  Телеграм 

info.shuvar.com

Україна

новини

картопля

ціни

Правила цитування

Зателефонуйте нам

+38 032 456 7887+38 067 123 3219
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора..

Будь-яке використання матеріалів цього сайту дозволяється лише за умов прямого гіперпосилання на info.shuvar.com

закрити

закрити